Uważność – Współczucie- Świadomość

Tych wszystkich, w rękach których leży dobro drugiego człowieka.

Rozwija umiejętność radzenia sobie ze stresem, szczególnie w pracy z wymagającymi wychowankami. Obniża ogólne napięcie psychofizyczne organizmu, znacznie podnosi jakość życia, zwiększa poziom pozytywnych emocji poprzez rozwój odpowiednich sieci neuronalnych w naszym mózgu.

Praktykowanie uważności mentalnej może pomóc w aktywnym skupianiu uwagi, aktywnym doświadczaniu rzeczywistości, radzeniu sobie z problemami, świadomym relaksowaniu się i redukcji psychosomatycznych skutków stresu (Kochanowska,2012). Więcej informacji na  FB.

 

Mindfulness i wymiana (uważność) dla dzieci i młodzieży.

Życie ma swoje wzloty i upadki a  wszystkie dzieci doświadczają stresujących sytuacji, nasza uważność i współczucie może im pomóc w tym by  poprzez lepsze zrozumienie tego, co dzieje się w ich wewnętrznym i zewnętrznym świecie odnajdywały własny spokój.

 

 

Cykl treningu mindfulness – awareness (“Uważność i Świadomość w życiu codziennym”).

Wykazano między innymi, że taka forma treningu zmniejsza codzienny stres i odczuwany stres. Ułatwia zasypianie. Zwiększa zdolność rozwiązywanie problemów. Pomaga w zauważaniu nawykowych reakcji i nie uleganiu im. Więcej informacji na  FB.

 

Uśmiechnij się do okoliczności.

Jak budować swoja siłę zamiast się jej pozbawiać.

Nie oddawaj swojej siły, mówiąc, że ktoś też jest winny…

Zapraszam na jednodniowy warsztat dla nauczycieli i opiekunów oparty o psychologię kontemplatywną.

Więcej informacji znajdziesz na FB.

 

Program rozwoju Coacha, ukierunkowany na Stres, Emocje i Relacje Interepersonalne, superwizje grupową według zasad psychologii kontemplatywnej.

Program uczy i dostarcza narzędzi rozwijania pełnej świadomości swoich emocji, myśli i ciała oraz świadomych reakcji i zachowania w kontakcie z osobą prowadzona przez coacha. Rozwija zdolności komunikacyjne, podejmowanie decyzji i myślenie kreatywne.

Kontakt i zapisy: trening@gom.info.pl oraz tel. 603 082 333

 

Menu