Kim jestem:

Pełnym zaufania do świata i ludzi przechodniem z którym możecie się spotkać na swojej drodze.

W wolnych chwilach nauczyłem się pokory i swojej siły podczas treningów AIKIDO i AIKI TAYSO jak i JOGI.

W górach oddycham pełną piersią i przecieram pot podczas wspinaczki, by podziwiać majestat otaczającej mnie przyrody.

Uważam, że równowaga pomiędzy ciałem, mową i umysłem ma ogromny wpływ na nasz potencjał do pokonywania progów które napotykamy.

Wiecej o mnie

Nauczyciel z wykształcenia.

Od ponad dwudziestu lat praktykuje medytację i studiuje psychologię buddyjską. Przez kilka lat uczestniczył w treningu, dotyczącym pracy z przestrzenią i emocjami: Mudra Space Awareness oraz Maitri, prowadzonych przez Lee Worley z Uniwersytetu Naropy. Brał udział w warsztacie „Mindfulness Practis” prowadzonym przez Prof. Jona Kabata-Zinna.

Jest certyfikowanym trenerem uważności w nurcie psychologii kontemplatywnej, ukończył  „Professional Training in Contemplative Psychology and Mindfulness”

A także coachem, konsultantem MindSonar, posiada certyfikat „master practitioner in the art of neuro-linfuistic programing”. Przez kilkanaście lat współpracował z polskimi  i zagranicznymi firmami (m.in. Plus GSM, Generali T.U. S.A., Bank Millennium, Skandia T.U., Deutsche Bank, wszystkie spółki z grupy Leszka Czarneckiego Getin Holding, Alex T. Greate, Novision, Allfinanz, Bellford, Provida, Szkoła Inwestowania, Fidelity Life, Metrohouse&Partnerzy, Beatex Group…).

Był też aktorem a następnie instruktorem „Szczecińskiego Teatru Pantomimy” i prowadził warsztaty komunikacji bez słów oraz teatralne dla dzieci i młodzieży.

Obecnie, korzystając z wiedzy i doświadczenia z tych obszarów, prowadzi treningi uważności i świadomości, komunikacji, rozwoju osobistego, coaching indywidualny i grupowy. Jak również prowadzi szkolenia i coaching dla firm.

Jest absolutnie zakochany w swoim synu i uważnie obserwuje siebie w relacji z nim jako ojciec. To wpłynęło na rozpoczęcie prowadzenia treningu dla opiekunek i rodziców oraz dzieci z uważności w życiu codziennym oraz prowadzenie coachingu rodzicielskiego.

Chce zainspirować praktyką kontemplatywną tych wszystkich, w rękach których leży dobro drugiego człowieka.

Jego pasją jest Aikido i medytacja.

Opis certyfikatów i szkoleń

 • CoachWise Equipped™ certyfikowane szkolenie z coachingu według akredytowanej w ICF metodyki CoachWise™
 • CoachWise Essentials™ certyfikowane szkolenie z coachingu według akredytowanej w ICF metodyki CoachWise™
 • Psychologia Kontemplatywna – „Karuna Trening” . Upaya gGmbH,  Köln
 • Trening Uważności (Mindfulness) oparty na programie MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) w  The Mind Institute, Julia Wahl
 • Certyfikat “Master of NLP” wydany przez President of international NLP, Jan Raudner
 • Certyfikat: Metodyka Zarządzania Projektami Prince2 – Practitioner,wydany przez APMG Quality Management System,
 • Kurs trenerski NLP organizowane przez „Inżynieria Personalna” Grupa trenerska z Wrocławia
 • Szkolenie dla trenerów z zakresu technik prowadzenia szkoleń i prezentacji organizowanego przez SHT Schwabisch Hall – Training; prowadzone przez Jarosława Rypniewskiego, koordynacja – Marian Dlugosch.
 • „Projekt Wsparcia Sprzedaży” Dr Lichtenberg – Austria (wewnętrzny projekt cyklu przygotowania trenerów do prowadzenia szkoleń dla pracowników Generali T.U. S.A.)
 • Szkolenie pt. „Negocjacje nastawione na współpracę” prowadzone przez Zdzisława Nieckarza
 • „Warsztat umiejętności antystresowych” prowadzone przez MABOR reprezentowanych przez: Annę Górnicką i Barbarę Teodorczyk
 • Szkolenie z zakresu NLP „Źródło twojego sukcesu jest w twoim umyśle” NLP & MORE, Jan Wójcik
 • Szkolenie przygotowujące do prowadzenia warsztatów dla managerów regionalnych pt.„Rekrutacja i selekcja” – Nowe Motywacje
 • Szkolenia “Articulate Studio w szkoleniach rapid e-learning” Mouse of skills, Michał Lesiowski i Rafał Plewa.
Menu